RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 12 Mayıs 2011, Perşembe 21:58:14 tarihnde eklendi. 586 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sergey Bagapş; Barış görüşmeleri

SERGEY BAGAPŞ "TÜRKİYE'DE YAŞAYAN BİNLERCE ABHAZ KÖKENLİ İLE BULUŞMAK İSTİYORUZ" DEDİ.
Sergey Bagapş; Barış görüşmeleri  

Abhazya Devlet başkanı Sergey BAGAPŞ 02.08.07 tarihinde vermiş olduğu demeçte “Gürcistan Yönetiminin barış görüşmelerinden olumlu sonuç alınacağına sıcak baktığına inanmıyorum” dedi.

“BM Genel Sekreterinin Dostları Grubunun BONN Buluşması sonuç bildirgesinde Yukarı Kodor  Bölgesinin silahsızlandırılması ve Abhazya ile Türkiye arasındaki deniz ulaşımı sorunlarının çözülmesi konusunda Gürcistan’ın taraf oldu.”

“Gürcistan’ın Barışsever olduğunan inanmam benim için oldukça zor.” “Gürcistan’ın Barış görüşmelerinde Türkiye ile deniz ulaşımının açılması ve Yukarı Kodor Bölgesinin silahsızlandırılması konularının çözümü konusunda samimi olduklarına inanmıyorum” dedi. Sergey BAGAPŞ

Suhum ve Trabzon Limanları arasında ki deniz ulaşımının açılmasının Diasporada yaşayan binlerce Abhaz ile sıkı ilişkiler kurulmasının kendileri için çok önemli olduğunun altını çizdi.

“Şüphesiz ki bizlerin düşüncesi Suhum-Trabzon arasında düzenlenecek olan vapur seferlerinin iki liman arasında doğrudan yapılmasıdır. Gemilerin Batum yada Poti Limanlarında Gürcistan tarafından kontrol edilmesi Abhazya açısından kabul edilemez.”
Dedi Sergey BAGAPŞ.

Kaynak: Apsny Press 


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.