RSS / XML
Foto Galeri
Video Galeri
Bu haber 12 Mayıs 2011, Perşembe 21:48:04 tarihnde eklendi. 721 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2007 Rekor turist akını

2007 YILINDA ABHAZYA'YA GELEN TURİST SAYISI BÜTÜN REKORLARI ALTÜST ETTİ
2007 Rekor turist akını 01/08/07 Tarihinde Abhazya Devlet Gümrük Komisyonu 1. Temsilci Yardımcısı Sn. Said TARKİL apsny Press’e vermiş olduğu bilgiye göre “Abhazya-Rusya sınır kapısı olan Psou Nehri Kapısından girişler en üst düzeyde gerçekleşiyor, sadece turistlerin oluşturmuş oldukları sıra problemi bulunuyor” dedi.

“Son yıllarda böyle bir düzeyde turist akınının görülmediğini” söyleyen Said TARKİL “Sınır kapısından günde 600 özel turist otomobili, 70 Tur Otobüsü ve saysız düzeyde yayan turist geçişi oluyor.”

“Bu karışık ortam içerisinde gelen turistlere hizmet verme konusunda zorluklarla karşılaşıyoruz. Buna bağlı olarak insanlar zorunlu olarak Abhazya’ya girebilmek için sırada beklemek zorunda kalıyorlar” diyerek sözlerini sürdürdü.

Said TARKİL’ in vermiş olduğu bilgiye göre Abhazya’ya tatile gelen turist sayısı bütün rekorları kırmış oldu Abhazya-Rusya Sınır kapısındaki girişlerde bunu doğruluyor.

ADGK 1. Yardımcısı Said TARKİL “Psou Nehrine 2. bir köprünün yapılması ile sorunun aşılabileceğinin görüldüğünü” “Krasnodar Valisi Aleksandr TKAÇEV ile bu konu görüşüldü ancak üzülerek belirtmek isterim ki  sorunu çözme işlemleri daha bitmemiştir.” Dedi.

Said TARKİL “İnsanların sınır geçişlerinde karşılaşmış oldukları zorlukları ortadan kaldırmak ve en üst düzeyde rahatlık sağlamak konusu göz önünde bulundurmakla yükümlüyüz” diyerek konunun önemini vurguladı.

Kaynak: Apsny Press


ETİKETLER :
Facebook Facebook Digg Digg Google Google Del.icio.us Del.icio.us
Bütün Yorumları görmek için tıklayınız!
Hava Durumu
ANKET
Aleksandr Ankvab'ın Siyasete Dönüşünü Onaylıyormusunuz
Diger anketlerimiz için tıklayın...
Yol Durumu

©
Copyright 2011 Abhazyam.com Her hakkı saklıdır.